home
 Články
Blog

Všetko čo potrebujete vedieť o Garmin Edge® 530 a 830

Garmin na konci apríla predstavil nové cyklopočítače pre rok 2019. Najväčšími zmenami sú úplna integrácia máp, zaujímavé metriky pre MTB, výdrž batérie a podpora aplikácií tretích strán cez Connect IQ.

Konštrukcia

Na prvý pohľad sú oba cyklopočítače takmer rovnaké. Farebný 2,6 palcový displej má na Edge 530 tlačidlové ovládanie, ale displej na Edge® 830 je dotykový. Nové Edge® majú výdrž batérie 20 hodín v bežnom režime (40 hodín úsporný režim). Hmotnosť 75,8 g (530) a 79,1g (830)  rozmery sú 50.0 x 82.0 x 20.0 mm. Internú pamäť 16 GB.

Nové funcie

Novinkou sú MTB metriky počet skokov, dĺžka skokov a čas vo vzduchu. Gritje nová funkcia, ktorá hodnotí obtiažnosť trailu na základe údajov z GPS, výškomeru a akcelerometra. Flow je skóre, ktoré vám pridelí edge na základe plynulosti jazdy. To môžete postupne vylepšovať.

Climb Pro vám automaticky ukazuje vzdialenosť, prevýšenie a uhol každého stúpania pred vami. Teraz sa môžete rozhodnúť s akým elánom sa pustíte do kopcov bez toho aby ste si „odpálili“ nohy ešte pred vrcholom. Funcia je dostupná len pri aktivite spustenej na naplánovanej trase alebo na trase z predošlej aktivity.

Ku komplexnej ponuke tréningových funkcií,  pribudol dynamický monitoring športového výkonu, ktorý na základe posledných 4 týždňov aktivity (v rámci nízkej a vysokej aeróbnej a anaeróbnej aktivity) ukáže kde sa dá v tréningu ešte pritlačiť a kde povoliť.

Po spárovaním so smartfonom môžete využiť novú funkciu Bike Alarm, ktorá vás upozorní, že sa s vašim bicyklom hýbe, ked ste si práve potrebovali odskočiť. Pozor, funguje iba v dosahu bezdrôtového pripojenia. Samozrejmosťou zostávajú smart funkcie ako upozornenie na hovory, zobrazenie správ, ale aj GroupTrack a Rider to Rider správy- sledovanie a komunikácia ostatných jazdcov v skupine priamo na displeji Edge®.

Navigácia a mapy

V oboch zariadeniach nájdete predinštalovanú cyklomapu európy s navigáciou odbočka po odbočke a upozornením na prudké zákruty. Na miestach kde na mape nenájdete žiadne cesty si môžete trasu naplánovať na mape. Edge® 830 vám to umožní priamo na displeji, pre Edge® 530 budete takúto trasu musieť pripraviť v apke Connect Mobile. Edge® 530 nepodporuje vyhľadávanie POI bodov ani vyhľadávanie adresy. Na mape nájdete aj Popularity routing – trasy frekventovane používané na cyklistiku, takže sa rýchlejšie zorientujete aj v úplne cudzom prostredí a s bicyklom vyrazíte po cestách, kde často chodia domáci cyklisti.

Stiahnite si Trailforks z Connect IQ store.  Je to aplikácia pre MTB cyklistov na celom svete, kde nájdete detailné a aktuálne informácie o trailoch. Garmin ešte viac integroval funkcie tejto obľúbenej apky. Teraz sa vám priamo na displeji vášho Edge detailne zobrazia traily v 80 krajinách sveta. Tie už sú nainštalované priamo v zariadení bez nutnosti sťahovať jednotlivé dráhy. Forksight je funkcia, ktorá vám keď zastavíte aby ste si tochu vydýchli  automaticky ukáže kde sa v sieti trailov nachádzate a zobrazí informácie o zákrutách aktuálneho trailu alebo zvolené detaily ostatných trailov.

Ak si svoje jazdy plánujete vopred stačí si z Connect IQ stiahnuť aplikácie  StravaKomoot alebo Wikiloc a vaše obľúbené trasy si importujete priamo do cyklopočítača.

Pridaj komentár

*

kvalitni repliky hodinek