0
home
 Značky

Under Armour

Cieľ Under Armour je jasný, neustále pomáhať každému športovcovi zlepšovať výkon za pomoci nadšenia, vedy a neúnavnej snahy o inováciu.
Všetko začalo v roku 1995 keď si Kevin Plank, hráč amerického futbalu za univerzitu Maryland uvedomil, že bežné bavlnené tričká, ktoré nosí on a jeho spoluhráči sú stále nasiaknuté potom a ťažia ich pri tréningu a zápase.

„Musí existovať aj niečo lepšie“ myslel si Plank. Vtedy si to ešte neuvedomoval, ale tá jednoduchá myšlienka odštartovala kategóriu funkčného oblečenia.

Po ukončení univerzity si predsavzal, že vyrobí prvotriedne tričko, ktoré ostane suché aj v najväčších horúčavách. Cestoval nocou do NY aby si tam v známom obchode s textíliami overil svoju myšlienku o lepšej tkanine, potom vyrobil prvé prototypy svojho trička a rozposlal ich kamarátom z univerzity, ktorí už hrali v NFL. Po ich kladnej odozve sa rýchlo vrátil do práce a vyrobil revolučné tričko, ktoré transportuje pot smerom von namiesto jeho vstrebávania a udržuje telo športovca v suchu a pohodlí.

S jeho skoro dokonalým dizajnom trička, potreboval Plank peniaze na rozbehnutie biznisu. Napokon vybral zo svojich kreditných kariet 40,000 dolárov a založil firmu v dome svojej starej mamy vo Washington DC. Po dvanástich mesiacoch predal tričká prvému tímu Georgia Tech. Čoskoro potom sa sídlo firmy presunulo do južného Baltimoru odkiaľ vzišli prvé technologické radyHeatGear keď je teplo (od 22°C), ColdGear keď je zima (pod 12°C) a AllseasonGear medzi 12°C a 22°C.

Začala sa písať revolúcia.

V roku 1999 uzavreli Warner Brothers kontrakt s Under Armour na výrobu odevov pre hercov v ich dvoch filmoch ANY GIVEN SUNDAY (Rozhodne sa v nedeľu) a THE REPLACEMENTS (Náhradníci). Potom v roku 2003 uviedla značka UNDER ARMOUR svoju prvú televíznu reklamu, v ktorej zazneli tri slová, ktoré sa stali symbolom značky: PROTECT THIS HOUSE.®

Dnes ani nie po dvoch dekádach je značka Under Armour najinovatívnejšiou na svete v oblasti funkčného športového oblečenia, obuvi a športových doplnkov. Výstroj značky Under Armour je k dostaniu po celom svete a nosia ju nielen najlepší športovci v odvetviach, ale aj ľuďia žijúci športom na celom svete.